top of page

Матеріально-технічнезабезпечення закладу освіти

(згідно з ліцензійними умовами)

Комунальний дошкільний навчальний заклад «ясла-садок №148 «Джерельце»розміщений у типовійдвохповерховійбудівлізагальноюплощею2301,2 кв. м. Будівля закладу обладнана пандусом та домофоном.

Дошкільнийнавчальний заклад обладнаний мережами господарсько-питноговодопостачання, мережами каналізації, водостоку, опалення, вентиляції. Заклад під'єднаний до централізованоготеплопостачання та водопостачання. Гарячою проточною водою заклад забезпеченийзавдякинаявностіцентралізованого водопостачання та електробойлерів у всіхгруповихприміщеннях та на харчоблоці. Електропостачання закладу здійснюється за ІІ категорією надійності від двох незалежних взаєморезервуючих шляхів живлення.

Будівлярозташована на окремійземельнійділянцізагальноюплощею0,9714 га. Територіявпорядкована, огороджена, озеленена, обладнананеобхіднимиспорудами. На територіїрозміщені: -  дитячіігровімайданчики, відокремленізахиснимизеленимисмугами, -  фізкультурниймайданчик, -  куточоклікарськихрослин, -  городніділянки..

Обладнання на майданчикахвідповідає росту і вікудітей, надійно і стійкозакріплено. Наявніактиобстеженняфізкультурного та іншогоігровогообладнання для безпечноговикористання в роботі з дітьми. Кожнагрупа  на майданчикахмаєтіньовийнавіс для захистувідсонця й опадів.

Створення умов для повноцінного, своєчасного й різнобічного розвитку дитини, виховання ініціативної, творчої особистості - одне з важливих завдань дошкільного закладу. Саме тому колектив закладу значнуувагуприділяєпостійномувдосконаленнюрозвивального предметно-ігровогосередовища. Вдалаорганізаціярозвивальногоосвітнього простору у ДНЗ стала основою для захоплюючого, змістовногожиття та різнобічногорозвитку кожного вихованця.

У  закладі  дошкільної освіти функціонують: 12 групових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду. Кожне групове приміщення ізольоване від інших та має зручні сполучення з іншими функціональними приміщеннями дошкільного закладу; музична(фізкультурна - з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням;) зала з необхідним наповненням; методичний кабінет - центр методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільного закладу, наповнення якого здійснюється відповідно до Положення про методичний кабінет; кабінет практичного психолога - оснащений для забезпечення роботи психологічної служби закладу; харчоблок - забезпечений технологічним обладнанням: 3 електроплити, духова шафа, кип'ятильник, стаціонарна електропательня, м'ясорубка, холодильна камера, 3 холодильники, 1 морозильна камера, вентиляційна система, 3 ваги, необхідний посуд (каструлі, сковороди, миски, ножі, розливні ложки тощо); медичні кабінети для обслуговування дітей: медичний кабінет, ізолятор,  забезпечені необхідним обладнанням та матеріалами.

Поступовогрупизабезпечуютьсянеобхіднимобладнаннямвідповідно до «Примірногоперелікуігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладівдошкільноїосвіти» (наказ МОНУ від 19.12.2017 №1633). У кожнійвіковійгрупіпридбанірізноїформидитячістінки для іграшок, яківиготовлені за спільнимидизайнерськимипроєктамипрацівників та батьків (жодна не повторюєіншої).          

Оснащені розвивальні осередки: - самостійної художньої діяльності із традиційними й нетрадиційними матеріалами для художньо-продуктивних видів діяльності дітей; - бібліотечний - теж різні за формою, кольором та наповненням; - куточки природи - в кожній групі розміщено та обладнано по іншому; - фізкультурні куточки для активізації рухової активності дітей; - осередки пізнавального розвитку;  - осередки сюжетно-рольових ігор (сучасні дитячі кухні; затишні ігрові кімнати з меблями, підібраними до зросту дітей; діти люблять приймати гостей, готувати їжу, вкладати лялечок спати); - куточки усамітнення; - осередки для ігор з піском та водою.

Усінавчально-дидактичніматеріали та посібникизберігаються в окремихшафах у належномустані, частина з них заламіновані.

 Важливим чинником роботи у закладі є аналіз та створення умов відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗУ від 24.03.2016  № 234, який визначає санітарно-епідеміологічні вимоги до дошкільних навчальних закладів усіх форм власності, виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я дітей.

Матеріально-технічний стан груповихприміщеньвідповідає нормам санітарно-гігієнічногозабезпечення. Групиукомплектованім'яким і твердим інвентарем.  Щорічнопроводятьсянеобхідніремонтніроботи. Кожнадитинаіндивідуальнозабезпечена: меблями, постільноюбілизною, рушниками. Кухонний посуд для отриманнястрав з харчоблокувідповідаєвимогамінструкції з організаціїхарчування. Столовимпосудом для харчуваннядітейгрупизабезпечені у достатнійкількості; посуд естетичний, у хорошомустані.   Посуд, меблі, постільнабілизна, рушники маркованізгідносанітарно-гігієнічнихвимог. Достатньоінвентарю для прибиранняприміщень, якиймаркований та правильно зберігається.  У робочомустанісантехнічнеобладнання.

У групахдостатнякількістьмиючих та дезінфікуючихзасобів, придбаних за бюджетні кошти. Дотримуєтьсяналежнийсанітарний режим: здійснюєтьсяпровітрювання, вологеприбирання, дотримуєтьсятепловий режим, проводиться кварцуваннягруповихприміщень. Тепловий режим у груповихприміщеннях в межах норми (+18+22С). Працівникизабезпеченіспецодягом, якийвикористовується за призначенням. Всігруповіприміщення, музичназала забезпечена бактероцидними лампами.

Заклад підключений до мережіІнтернет та забезпеченийдостатньоюкількістютехнічнихзасобівнавчання: комп'ютерами, ноутбуками, принтерами, ксероксами, мультимедійнимкомп'ютернимпроєктором з екраном, музичними центрами.

Осучаснені інформаційні стенди: «Паспорт ДНЗ», «Оголошення»; куточки: «Охорона праці», «Цивільна оборона», «Пожежна безпека», «Меню для батьків» у коридорі та у групових приміщеннях, батьківські куточки.

 Велике значення у закладі надається естетичному оформленню всього приміщення зі створенням розвивальних центрів для дошкільників та дорослих – влаштован міні –музей «Іграшки»; - виставка дитячих малюнків «Сім кольорів дитинства»; розміщені квіти у вазах, ікебани - все це додає позитивного настрою всім учасникам освітнього процесу: дітям, батькам та працівникам.

Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території нашого садочка: проведена реконструкція:заміна покрівлі басейну; зовнішнього освітлення; замінені всі вікна та двері на енергозберігаючі; проведений поточний ремонт електромережі закладу (замінені електролічильники у щитовій); встановлені: лічильники води; всі групові приміщення забезпечені  гарячою водою 6 водонагрівачами, пилососами; проведені поточні ремонти (заміна дахів тіньових навісів) на майданчиках груп № 6,11; проведені ремонти та заміна сантехніки у кімнатах для миття посуду всіх груп; поповнюється м'який інвентар: постільна білизна,  рушники для дітей, спецодяг для працівників, гардинами та шторами; дитячі майданчики поповнюються ігровим обладнанням.

З метою облікуматеріальнихцінностей та правильнимвикористанням і збереженнямвласності закладу, щорічно проводиться інвентаризація майна.

На виконання Правил пожежної безпеки в Україні затверджених наказом МВС від 30.12.2014 року № 14-17 та Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 серпня 2016 року № 974, а також для підтримання необхідного рівня пожежної безпеки у комунальному дошкільному навчальному закладі освіти «ясла-садок №148 «Джерельце» щорічно затверджується Комплексний план заходів для забезпечення пожежної безпеки у закладі. У 2018 році у закладі встановлено автоматичну систему пожежного захисту, та здійснюється її обслуговування згідно заключеного договору на обслуговування. .У кожному груповому приміщенні передбачені шляхи евакуації вихованців та працівників на випадок надзвичайної ситуації. Заклад забезпечений у достатнійкількостівуглекислотними та порошковимивогнегасниками, якіперіодичноперезаряджаються. Наявніпожежнікрани, якіщорічноперевіряються на пуск води. Пожежнийгідрантрозташований за територією закладу.Придбаностаціонарнийпожежний щит з обладнанням. На всіхповерхахприміщеннярозміщеніпланиевакуації та планиоповіщення на випадокнадзвичайноїситуації. Проводятьсяінші заходи по забезпеченнюпожежноїбезпеки у закладі.       

Залишаютьсяневирішеними  першочерговіпроблеми: - проведеннякапітального ремонту: плавального басейну;  асфальтного покриття території закладу; по утепленню фасаду приміщення; - проведенняпоточнихремонтів (замінатіньовихнавісів)  на майданчикахгруп № 1,2. 3, 7, 8, 9, 10, 12;проведення поточного ремонту  вентиляційноїсистеми закладу; модернізація фізкультурногомайданчика на території закладу.

bottom of page